Кошик: 0

Неоникотиноїдні інсектициди. Імідаклоприд, Ацетаміприд, Тіаметоксам (та ін.)


Неоникотиноїдні інсектициди

Імідаклоприд, Ацетаміприд, Тіаметоксам (та ін.)

Спосіб проникнення: кишковий пестицид, контактний пестицид, системний пестицид.

Хімічний клас: 

1. Неоникотиноїди - за хімічною будовою належать до класу нітрометилен-гетероциклічних сполук.

2. Неонікотиноїди мають такі загальні властивості:  

  • вибірковість дії: вони добре акумулюються рецепторами, наявними у комах (є токсичним для комах), і погано – рецепторами, наявними у людини та інших ссавців (малотоксичний для людей та тварин);
  • нелетучість: як полярні сполуки, вони не іонізуються при звичайних рН, стійкі до гідролізу;
  • висока біологічна активність;
  • висока трансламінарна і системна дія в рослинах;
  • низькі норми витрати;
  • помірна стійкість в навколишньому середовищі.

Раніше препарати нікотини, одержували шляхом настоїв з махорки і тютюну і використовували з давніх часів. Перші хімічні нікотини (анабазин і нікотин) застосовували в боротьбі з комахами-шкідниками до Другої світової війни. Вони мали більшу токсичність для комах і в певних умовах могли викликати шок і у людини.

Наприклад, у деяких літературних джерелах початку XX століття наводиться рецепт приготування тютюнового настою для боротьби з шкідниками запасів. В даний час на основі нікотину випускається 3 інсектициди, дозволені для застосування в особистому підсобному господарстві.

Сучасні неонікотіноіди на ринку України зареєстровані в  1999 році (дві препаративні форми на основі різних д. в.), а до 2004 року список дозволених до застосування інсектицидів цієї групи включав вже 11 препаративних форм на основі чотирьох діючих речовин.

Механізм дії:

Неонікотіноіди пригнічують активність ацетилхолінестерази, є агоністами нікотин-ацетилхолінових рецепторів постсиноптичної мембрани, пролонгують відкриття натрієвих каналів. У комах при цьому блокується передача нервового імпульсу, і вони гинуть від нервового перезбудження. Резистентність: Неонікотіноіди внаслідок особливого механізму дії на комах не мають вираженої перехресної резистентності з карбаматами, піретроїдами та фосфорорганічними інсектицидами.

Способи застосування:

Обробка насіннєвого матеріалу (протруювання насіння), внесення по вегетації, крапельний полив.

Опис: інсектициди для боротьби з комахами, що смокчуть (тлі, цикадки, дельфаціди, трипси, білокрилки, рисові довгоносики та інші), включаючи резистентні види, з грунтовими шкідниками (крихта бурякова, ковалики та інші) на зернових, цукрових буряках, картоплі, кукурудзі, рисі , бавовнику, цитрусових, овочевих культурах, фруктових деревах.

Ефект настає через 3-5 днів після обробки, термін захисної дії - від 7 до 21 дні при обприскуванні, і до 28 днів при поливі. При протруюванні насіння може використовуватися і в суміші з фунгіцидами.

Препарат проявляє високу залишкову активність. За певних умов жорсткості води препарат може утворювати нерозчинний осад.

Пробірки

(Інформація  з інтернет видань)

Дуже хочеться порадити, звертайте увагу на рекомендації виробника, стосовно придбаного вами препарату, адже саме в інструкції (на етикетці) зазначено умови використання, температурні режими, засоби безпеки.

Саме так можна уникнути небезпечних наслідків як для навколишнього середовища, так і для людей. У багатьох компаній  можна отримати таку консультацію і від менеджера, також на сьогодні добре працюють і компанії виробники, регіональні представники яких, чудово консультують всіх користувачів з будь-яких питань.

Коментарі (0)

Поки немає коментарів
Залиште Ваш відгук про статтю
Ваше Ім'я*
Ваш email
Ваш коментар...*

Пошук товарів