Кошик: 0

Особливості обробки ґрунту за нульовою технологією (no-till)


Епоха екстенсивного землеробства розпочалася розорюванням великих територій, змінювався клімат, росли витрати, а врожаї особливо не збільшувалися. І у ХІХ столітті виникла нова технологія у господарюванні - No-till. Вона базується на відмові від будь-яких операцій на полі з ґрунтом. Це означає, що після збору попередника не проводиться лущення, дискування, основний обробіток, оранка чи рихлення.

Таке господарювання передбачає накопичення подушки із рослинних залишків на поверхні землі. Ця система відноситься до ґрунтозахисних та ресурсозаощаджувальних технологій. Вона допомагає захищати верхній шар ґрунту від водної та вітрової ерозії. Завдяки великій кількості рослинних залишків у землі краще зберігається та накопичується волога. Відмова від стандартних методів обробки дозволяє значно економити ресурси.

Технологія Ноу тілл у світі

У світі налічується майже 94 млн га під нульовою обробкою землі. З 1991 року в Бразилії та Аргентині через стрімке подорожчання енергоносіїв аграрії масово почали використовувати техніку для обробітку ґрунту за нульовою технологією. Це дозволило латиноамериканським виробникам стати світовими лідерами у сільськогосподарській галузі.

Розповсюдження технології у % загальних площ:

  1. США - 20,8 %.
  2. Канада - 57%.
  3. Аргентина 55.2%.
  4. Бразилія 56,9%.

Відмінності Ноу тілл

Сівба: вимагає значно потужніших сівалок та посівних комплексів, що економить робочий час людей та пальне.

Підготовка: головною вимогою для використання даної техніки на полі наявність рівної поверхні, адже тільки так зможуть працювати спеціальні сівалки.

Сівозміна: один з ключових елементів нульового обробітку, задля заміни оранки використовують сидерати.

Мульчування: у традиційному рільництві стерню в основному збирають, або заорюють у ґрунт. У технології Ноу тілл солому та стерню використовують як мульчу та рівномірно розподіляють по полю. Такий метод формує захисне покриття для ґрунту, захищає від вітрової та водної ерозії, створює сприятливу мікрофлору у землі.

Ефективність No-till system

Чисельні дослідження свідчать про те, що нульова технологія обробітку ефективніша за традиційну. Науковці стверджують, що економія Ноу тілл становить майже 7% від усіх технологічних витрат. Така ефективність досягається завдяки зменшенню кількості пального, оплати праці та пришвидшенню термінів виконання усіх технічних процесів. Кожен аграрій може знайти свої “плюси” у даній технології: прагматичний господар знайде ефективну бізнес-модель, хтось вищу врожайність у зоні недостатнього зволоження, дехто відновлення родючості земель та збільшення вмісту гумусу.

Технологія нульового обробітку в Україні

На сьогодні в степовій Україні під технікою Ноу тілл знаходиться 11 % площ. Дослідники зазначають, що класичне землеробство розвивається більш динамічно, багато фермерів не готові переходити на нову технологію. Проте, посушливий клімат та здорожчання технічно-матеріальних ресурсів і надалі впливатимуть на подальше збільшення площ під цей метод обробки землі.

Недоліком No-till вважають складність дотримання сівозміни, наявність спеціальної техніки для обробітку ґрунту за нульовою технологією, збільшення використання засобів захисту рослин для передпосівної та після сходової обробки.

Наші працівники можуть допомогти вам з вибором препаратів, розрахунком норм, сумішей, термінів внесення або навіть написанням програми на сезон обробок, для вашої системи обробітку. Починаючи з передпосівної обробки поля, закінчуючи десикацією при потребі. Кваліфіковані агрономи нашої компанії, завжди проконсультують, як в телефонному режимі, так і власною присутністю на полі. Ми готові допомогти захистити та збільшити врожаї на ваших полях.

Коментарі (0)

Поки немає коментарів
Залиште Ваш відгук про статтю
Ваше Ім'я*
Ваш email
Ваш коментар...*

Пошук товарів