Кошик: 0

Система обробки ґрунту Mini-Till: основне завдання і особливості


Негативні кліматичні явища та економічні особливості господарювання змушують землеробів швидко адаптуватися та переходити на нові види обробітку землі. Зміна клімату активно впливає на стан сільськогосподарських культур, посушливі періоди тепер трапляються не тільки влітку. Збільшення середньомісячної температури та весняні заморозки стають частою загрозою для посівів. Багато українських полів вважається зоною ризикованого землеробства.

Переущільнення ґрунтів за традиційної системи обробітку, мала кількість вологи, нестабільність її у грунтових горизонтах, збільшення ерозії ґрунтів, вимивання гумусу, зниження активності мікроорганізмів, зменшення врожайності. Це основні чинники, що змушують господарів задуматись про зміну системи обробітку.

За допомогою міні-тілл можна уникнути багатьох з перерахованих аграрних проблем.

При mini-till глибокий обробіток землі відбувається раз на кілька років, увесь інший час ґрунт обробляється не глибше 15 см. (дискові борони, культиватори та ін.)

Основні особливості системи обробки mini-till:

 • менша кількість операцій з ґрунтом;
 • усунення надмірного ущільнення полів;
 • зменшення використання пального (до 50%);
 • зростає продуктивність праці;
 • рівномірне змішування землі з органічними залишками;
 • збільшення корисних мікроорганізмів;
 • організація сприятливого повітряного та водного режимів;
 • зменшення втрати гумусу;
 • зменшення ерозії ґрунтів;
 • спрощення багатьох технологічних операцій.

Завдяки таким операціям росте рентабельність та конкурентоспроможність цього виду обробітку.

Практики мінімальної системи обробітку відзначають значні переваги цього методу:

 1. Загальна щільність земель знижується.
 2. Родючість земель збільшується в півтора рази за перших 5 років такого господарювання.
 3. У землі залишається багато вологи, урожайність менше залежить від кількості опадів.
 4. На поливних територіях кількість використаної води стає 2-3 рази менше.
 5. З'являється можливість застосовувати комбіновані прийоми та виконувати одночасно 2-3 технічні операції, зменшується кількість прогонів техніки.

На жаль, у системи Mini-Till є і свої недоліки.

Наприклад, через рослинні залишки на полях часто виникає підвищене заселення збудниками хвороб рослин, тому збільшується використання фунгіцидів. Для комбінованих операцій використовується спецтехніка, а вона набагато дорожча. Для певних видів ґрунту, дана система обробітку неможлива або є лише допоміжною.

Найчастішим недоліком мінімальної системи обробки землі ще називають велике забур`янення полів у перші роки переходу на нову технологію. Така ситуація змушує фермера витрачати великі кошти на гербіциди, але, дані статистики стверджують, що через 5-6 років кількість бур'янів на полі вдається мінімізувати завдяки обробці.

Замовити гербіциди чи інші засоби захисту рослин Ви можете на сайті ТОВ "Агро-Імпульс". У каталозі нашого сайту представлений широкий спектр інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів, протруйників, мікробіологічних препаратів та мінеральних добрив. Усі товари мають сертифікати якості.

Коментарі (0)

Поки немає коментарів
Залиште Ваш відгук про статтю
Ваше Ім'я*
Ваш email
Ваш коментар...*

Пошук товарів