Кошик: 0

Сучасний погляд на систему захисту озимої пшениці


Від правильного вибору сорту залежить рівень врожайності, якість отриманої продукції та зниження її собівартості. Ці чинники є основними у вирощуванні кожної культури.

У процесі багаторічного вирощування зернових культур характеристики сорту погіршуються через біологічне і механічне засмічення, ураження хворобами появу мутацій тощо. Науково та практично доведено, що насіння озимої пшениці першої репродукції збільшує врожайність в межах 3-5 ц/га порівняно з висівом насіння третьої репродукції того ж сорту. Тому необхідно постійно проводити сортооновлення, тобто періодичну заміну сортового насіння, яке пересівається кілька років на насіння високих репродукцій.

Сучасний стан розвитку світової науки спричиняє швидке оновлення асортименту сільськогосподарських культур протягом 6-10 років. Наявний кількісний і якісний склад сортових ресурсів спроможний підвищити врожайність основних зернових культур на 20-25 % та зменшити на 10-15 % недобір продукції рослинництва через дію екстремальних факторів навколишнього середовища.

Державна служба з охорони прав на сорти рослин щорічно випробовує велику кількість сортів і гібридів, деякі з них показують значне збільшення врожайності (10-20 %). Сорт краще виявляє свої можливості, якщо вирощується від трьох до п’яти років з моменту занесення в державний реєстр.

Отже, сьогодні економічного вигідно впроваджувати нові перспективні сорти. Така дія підвищує врожайність і нарощує валові збори зерна.

Рівень потенційної врожайності та якісні показники врожаю

Дуже добре, звісно, якщо сорт має високий рівень потенційної врожайності. Однак, такий показник часто вимагає дотримуватися всіх технологічних вимог, які досягаються інтенсивною технологією вирощування. Це і підбір кращого попередника (ріпак, горох, соняшник, соя, а також цукрові буряки, кукурудза), і якісний обробіток ґрунту, збалансоване внесення макроелементів в ґрунт, забезпечення стартового розвитку мікрогранульованими добривами в рядок (Мікросід Цинк Супер), обробка насіння мікроелементами (Вуксал Теріос Цинк) та листковими добривами під час критичних етапів розвитку (Agritech, Вуксал, Солденсо), а також якісний захист від шкодочинних об’єктів тощо.

За таких умов необхідно звернути увагу на сорти озимої пшениці Ронін та озимого ячменю – Тенор.

Ячмень зерно фото

Коментарі (0)

Поки немає коментарів
Залиште Ваш відгук про статтю
Ваше Ім'я*
Ваш email
Ваш коментар...*

Пошук товарів